تلفن تماس : 09385603907 | واحد فروش : 02191303442 | پشتیبانی فنی : 02191304548

الگوریتم گوگل چطور کار می‌کند؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

در یک نگاه...

الگوریتم گوگل

برای اینکه بفهمیم الگوریتم گوگل چیست، بیایید ابتدا به طور کلی الگوریتم ها را بررسی کنیم. تعریف استاندارد الگوریتم این است: مجموعه ای از قوانین برای حل یک مسئله در تعداد محدودی از مراحل.

در زبان کامپیوترها، یک الگوریتم زمینه را برای انجام یک کار بسیار خاص برای کامپیوتر فراهم می کند. برای مثال، کامپیوتر ممکن است طوری برنامه ریزی شود که به طور تصادفی عددی بین 1 تا 100 به دست آورد.

روش دیگر برای نگاه کردن به الگوریتم این است که آن را به عنوان یک معادله ریاضی در نظر بگیریم. ممکن است از شما خواسته شود که با 4 ثانیه از 100 تا 80 برعکس بشمارید. سپس می‌گویید: “100، 96، 92، 88، 84، 80.” روی کاغذ، ممکن است انتظار داشته باشید که در یک ستون اعداد را نشان دهید که چگونه با تفریق عدد 4 به هر پاسخی دست یافتید. اگرچه این یک نگاه ساده به یک الگوریتم است، اما به درک ما در نسخه های پیچیده تر کمک می کند.

الگوریتم های گوگل چیست؟


الگوریتم های گوگل مجموعه قوانینی هستند که گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها در نتایج جستجو استفاده می کند. سیستم پیچیده گوگل داده ها را از صفحات بازیابی می کند و به دنبال درک آنچه جستجوگران به دنبال آن هستند و رتبه بندی صفحات بر اساس ارتباط و کیفیت است.

الگوریتم های گوگل از همان تعریف و قانون اساسی الگوریتمی پیروی می کنند که توضیح دادیم. به آخرین باری که چیزی را در گوگل جستجو کردید فکر کنید. چه «ویدیوهای آموزش برنامه نویسی» یا «فروشگاه‌های کفش در مشهد» را سرچ کرده باشید، موتور جستجو میلیون‌ها نتیجه را برای انتخاب شما برگرداند.

اما چگونه تصمیم می گیرد که کدام نتایج را به شما نشان دهد و به چه ترتیبی این نتایج را نشان دهد؛ این جاست که الگوریتم ها به میان می آیند.

گوگل، الگوریتم بسیار پیچیده ای برای ارائه نتایج جستجو دارد و تغییرات نسبتاً زیادی دارد. و در مدت زمان های کوتاهی این الگوریتم ها تغییر می کنند. اگرچه این شرکت اطلاعات دقیقی درباره الگوریتم ها را عمومی نمی کند، در اینجا چند عنصر وجود دارد که می دانیم واقعا بر رتبه صفحه برای نمایش در نتایج برای کلمات کلیدی خاص تأثیر دارند:

ظاهر کلمه کلیدی در عنوان صفحه، تگ های سرصفحه و توضیحات متا
تعداد پیوندها به صفحه( نه پیوندهایی که با ربات ها ساخته می شوند)
نحوه عملکرد وب سایت در دستگاه های تلفن همراه، مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها
البته، اینها تنها برخی از ویژگی هایی است که الگوریتم گوگل هنگام تعیین نحوه ارائه و رتبه بندی صفحات بررسی می کند. به احتمال زیاد ده ها، اگر نه صدها مورد دیگر وجود دارد.

گوگل چگونه تعیین می کند که کدام عناصر بیشتر اهمیت دارند؟


همانطور که الگوریتم گوگل یک صفحه وب را “آنالیز” می کند، یک مقدار عددی از پیش تعیین شده را برای هر صفتی که در صفحه جستجو می کند، اختصاص می دهد. سپس آن مقدار عددی به نتیجه نهایی اضافه می شود. بنابراین، صفحه وبی که مطلوب ترین صفات را دارد به بالای رتبه بندی صفحه ارتقا می یابد. زیرا الگوریتم گوگل به آن اهمیت بیشتری می دهد.

این محاسبات توسط پلتفرم گوگل بسیار سریع انجام می شود و رتبه بندی ممکن است در نوسان باشد. زیرا توسعه دهندگان وب ویژگی هایی را که در رتبه بندی صفحات در یک وب سایت یا در یک صفحه نقش دارند، دستکاری می کنند.

بنابراین، رتبه‌بندی‌هایی که توسط الگوریتم‌های گوگل تخصیص داده می‌شوند سیال هستند. صفحه ای که برای یک کلمه کلیدی رتبه سوم را دارد، ممکن است با تغییر محتوای آن و سایر صفحات در نتایج، به رتبه اول یا دهم کاهش یابد. معمولاً مشاغلی که بهینه سازی موتور جستجو یا SEO را در سایت خود انجام می دهند، رتبه های برتر را در اختیار دارند.

سئو چیست؟


SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. سئو فرآیندی است که برای کمک به یک وب سایت یا محتوایی برای کسب رتبه بالاتر در گوگل انجام می شود.

تفاوت اصلی بین سئو و تبلیغات پولی در این است که سئو شامل رتبه‌بندی «ارگانیک» است، به این معنی که برای حضور در آن رتبه پولی پرداخت نمی‌کنید. برای ساده‌تر کردن آن، بهینه‌سازی موتور جستجو به معنای برداشتن یک قطعه از محتوای آنلاین و بهینه‌سازی آن است، بنابراین موتورهای جستجو مانند Google وقتی کسی چیزی را جستجو می‌کند، آن را در بالای صفحه نشان می‌دهد.

وقتی شخصی “لازانیا وگان” را در گوگل تایپ می کند، احتمالاً به دنبال دستور غذا، مواد اولیه و دستورالعمل هایی برای طرز تهیه آن است. اگر مقاله ای در مورد تهیه لازانیا وگان نوشته اید، دوست دارید مردم دستور پخت شما را پیدا کنند. برای اینکه هر کسی بتواند آن را پیدا کند، باید بالاتر از همه وب سایت های دیگر با دستور العمل های لازانیا وگان قرار بگیرید. این کار آسان نیست، اما این همان چیزی است سئو برای شما ممکن می کند. اکثر جستجوهای آنلاین با موتور جستجویی مانند گوگل آغاز می شوند. در واقع، 75 درصد از این جستجوها در گوگل شروع می شود.

الگوریتم گوگل برای جستجو چیست؟


الگوریتم اصلی گوگل برای هر جستجوی انجام شده در سایت استفاده می شود، اما توسط جستجوگر شخصی سازی می شود. به عنوان مثال، فردی که “خرید کفش کتونی” را جستجو می کند، نتایج بسیار متفاوتی از کسی که “ویدیوهای آموزشی” را تایپ می کند، می خواهد.

الگوریتم برای هر جستجو جداگانه تنظیم می شود و حتی با کوچکترین تغییرات در املا و ترتیب کلمات می توان آن را تغییر داد. سپس نتایج به کاربر داده می شود و او می تواند تصمیم بگیرد که از کدام سایت بازدید کند.

این مورد هم، به سرعت اتفاق می افتد. علاوه بر این، نشان می دهد که الگوریتم گوگل برای ارائه طیف گسترده ای از شخصی سازی طراحی شده است. در سال‌های اخیر، جستجوی گوگل به اندازه‌ای پاسخ‌گو شده است که وقتی یک عبارت توسط کاربر تایپ می‌شود، پیشنهاداتی ارائه می‌دهد. این نشانه ای از نوع متفاوتی از الگوریتم است که برای ایجاد یک منوی فردی از پیشنهادات جستجو بر اساس سابقه مرورگر ، محل زندگی و سایر عوامل استفاده می شود.

مقاله پیشنهادی: الگوریتم های گوگل

الگوریتم گوگل برای سئو چیست؟

همانطور که قبلا ذکر شد، الگوریتم گوگل تا حدی از کلمات کلیدی برای تعیین رتبه بندی صفحات استفاده می کند. بهترین راه برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص، انجام سئو است. سئو در اصل راهی است که به گوگل بگوید یک وب سایت یا صفحه وب در مورد یک موضوع؛ خاص است.

سال‌ها پیش، برای بسیاری از سایت‌ها عادی بود که محتوای خود را «کلمه کلیدی» کنند. در اصل، آنها تصور می کردند که الگوریتم گوگل فکر می کند که هر چه تعداد کلمات کلیدی بیشتری نوشته شود، صفحه باید اهمیت بیشتری داشته باشد.

هنگامی که گوگل متوجه این موضوع شد، الگوریتم خود را تغییر داد تا سایت هایی را که صفحات خود را با کلمات کلیدی پر می کنند و همچنین بسیاری از روش های سئو کلاه سیاه دیگر را جریمه کند. به همین دلیل، باید از هر گونه تاکتیکی که با هدف پیشی گرفتن از موتورهای جستجو انجام می شود، اجتناب کنید. اگرچه ممکن است فورا متوجه نشوند، اما گوگل در نهایت آنچه را که شما می‌خواهید انجام دهید را انتخاب می‌کند و رتبه شما آسیب خواهد دید.

الگوریتم Google’s Hilltop چیست ؟ و چه تاثیراتی بر سئو سایت دارد ؟

آینده الگوریتم گوگل چیست؟


گوگل به ندرت نشانه ای از تغییرات در الگوریتم های خود ارائه می دهد، مگر اینکه این تغییرات عمده باشند. تغییرات کوچکتر در داخل ایجاد می شود. بسیار مهم است که در جریان اعلامیه های الگوریتم گوگل قرار بگیرید، اما به همان اندازه مهم است که به الگوریتم ها فکر نکنید یا سعی نکنید آنها را “بازی” دهید.

در عوض، ضروری است که به سادگی قدرت الگوریتم گوگل را بشناسید و سعی کنید بهترین وب سایت ممکن را تولید کنید. در نتیجه، بازدیدکنندگان از آنچه می بینند خرسند خواهند شد، که همیشه یک سیگنال رتبه بندی مثبت است.

اگر برای بهینه سازی وب سایتتون نیاز به کارشناس دارید، کدینو در کنار شماست تا سایت شما بهترین رتبه ها را در جستجوی گوگل داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

برنامه نویسی
سعیده خواجوی

طراحی اپلیکیشن شهرداری

با طراحی اپلیکیشن شهرداری کدینو می‌توانید ابزاری قدرتمند برای بهبود ارتباط بین شهرداری ها و شهروندان ایجاد کنید. یک اپلیکیشن شهرداری خوب باید قابلیت این

ادامه مطلب
فریمورک PHP
برنامه نویسی php
مریم اکبرزاده

فریمورک PHP چیست؟

فریمورک PHP چیست؟فریم‌ورک‌ها مجموعه‌ای از ماژول‌های کد نوشته شده توسط شخص دیگری هستند. اما توسط توسعه‌دهندگان در پروژه‌هایشان برای پیاده‌سازی توابع رایج مورد استفاده قرار

ادامه مطلب
مطلب دیگری یافت نشد