تلفن تماس : 09385603907 | واحد فروش : 02191303442 | پشتیبانی فنی : 02191304548

طراحی سایت فروشگاهی آماده

زمان مطالعه: 7 دقیقه

در یک نگاه...

طراحی سایت فروشگاهی آماده

هنگامی که بحث طراحی سایت پیش می‌آید بیشتر مردم فکر می‌کنند که راه اندازی سایت کار دشواری است. وقتی داشتیم به یکی از مشتری هایمان که صاحب یک فروشگاه بود در این مورد مشاوره می‌دادیم، این سوال مطرح شد که چرا یک سایت فروشگاهی آماده فراهم نمی‌کنی؟ در پاسخ به ما گفت که طراحی سایت خیلی سخت و زمان بر است که بخواهد مدام روی سایت خود کار کند. افراد متعددی مانند این مشتری هستند که می‌خواهند صاحب یک فروشگاه اینترنتی شوند. ولی از آنجایی که طراحی سایت کاری دشوار است، هیچ گاه پیگیر این موضوع نمی‌شوند. می‌خواهیم بگوییم که راهکاری وجود دارد که به کار این قبیل از افراد می‌آید. راهکار این است که افراد می‌توانند در رابطه با رسته شغلی خود از سایت‌های آماده استفاده نمایند. اگر دوست دارید برای کسب وکار خود وب سایتی فراهم آورید بهتر است از طراحی سایت فروشگاهی آماده استفاده نمایید.

طراحی سایت فروشگاهی آماده
تعریف سایت آماده و قالب آماده

قبل از این که وارد اصل مطلب شویم باید گفت که سایت و قالب آماده باهم تفاوت دارند. سایت آماده به این معنی است که توسط یک شرکت برنامه نویسی آماده‌سازی شده و آن را به چند مشتری می‌فروشد. این روز‌ها قیمت طراحی سایت به اوج خود رسیده که فقط به درد کمپانی‌های بزرگ می‌خورد، که با پشتیبانی مالی خیلی قوی می‌توانند تهیه کنند. به همین سبب بعضی از شرکت‌های طراحی سایت برآن شدند سایت‌هایی را به طور اختصاصی طراحی کنند وآن را با قیمت کمتر به چند مشتری بفروشند.

به عنوان مثال قیمت طراحی یک سایت فروشگاهی اختصاصی مانند دیگر سایت‌های سرشناس از 100 میلیون تومان شروع می‌شود. قاعدتاً این هزینه برای هر کسب و کاری بیش از حد زیاد است و هرکسی نمی‌تواند آن را خریداری کند. ولی شرکت طراح، یک سایت با برنامه نویسی اختصاصی و مشابه نمونه‌های معروف سایت‌های دیگر مانند دیجی کالا و با تمام امکانات آماده‌سازی می‌کند. بعد آن را با قیمت فایده دار‌تر مثلا حدود 2 میلیون تومان برای فروش قرار می‌دهد. با این قیمت به طور حتم کاربران بیشتری می‌توانند به خرید سایت بپردازند.

به این نوع از سایت‌ها اصطلاحا سایت آماده می‌گویند. ولی قالب آماده داستان متفاوتی دارد. اگر برای برنامه نویسی سایت از سیستم‌های کنترل محتوا مانند وردپرس استفاده کنید، تعداد بیشماری قالب رایگان و پولی برای آن پیدا می‌کنید. به این نوع از قالب‌ها که از قدیم ساخته شده‌اند، قالب آماده گفته می‌شود. ولی در کنار قالب آماده می‌توانید از یک شرکت طراحی سایت تقاضا کنید که با توجه به نوع کار شما یک قالب اختصاصی برای سامانه کنترل محتوای سایت‌تان تهیه کند.

پس نتیجه می‌گیریم که سایت آماده در واقع حاوی یک (CMS) اختصاصی به همراه قالب اختصاصی است که به چند مشتری فروخته می‌شود. ولی قالب آماده تنها یک قالب با طراحی اختصاصی است که برای سامانه مدیریت محتوای عمومی آماده شده و به چند مشتری فروخته می‌شود. به همین جهت هزینه سایت آماده خیلی بیشتر از قالب آماده است.

آیا طراحی سایت فروشگاهی آماده جواب می‌دهد؟

این احتمالا اواین سؤالی است که به ذهن مشتری خطور می‌کند. برای جواب این سؤال به چند مورد از مزایای طراحی سایت فروشگاهی آماده نسبت به فروشگاه فیزیکی اشاره می‌کنیم:

 1. راه اندازی سریع
 2. کاهش هزینه‌ها
 3. سهولت در خرید
 4. بازاریابی یکپارچه (Omnichannel)
طراحی سایت فروشگاهی آماده
1- راه اندازی سریع

اگر بخواهید کسب و کارتان را به صورت قدیمی پیش ببرید، در همان اوایل کار به زمان و هزینه زیادی جهت راه اندازی فروشگاهتان نیاز دارید. ولی در نیای وب، با صرف کمترین زمان می‌توانید یک فروشگاه عالی برای کسب و کارتان فراهم آورید.

2- کاهش هزینه ها

با این روش دیگر نیازی به اجاره ملک و پرداخت هزینه‌های زیاد را ندارید. در صورتی که قیمت راه اندازی و کنترل یک سایت اینترنتی به مراتب کمتر خواهد بود.

3- سهولت در خرید

مشتریان قادرند در هر وقتی که می‌توانند ودر هر نقطه مکانی که باشند به فروشگاه دسترسی داشته باشند، در صورتی که اگر فروشگاه فیزیکی داشته باشید، کسب و کار شما به زمان و مکان محدود می‌شود و در نتیجه از نظر سودهی یک روند نزولی را شاهد خواهید بود.

4- بازاریابی یکپارچه (Omnichannel)

با طراحی سایت فروشگاهی آماده دستتان از نظر دستیابی به روش‌های بازاریابی یکپارچه بازتر است. این تکنیک موجب می‌شود که مشتری به صورت منسجم از فروشگاه خرید ثابت داشته باشد. حتی اگر در روند خرید خود با مشکلی رو به رو شد، از راه تلفن و قسمت چت آنلاین آن مشکل را با شما درمیان بگذارد.

معایب سایت آماده چه مواردی هستند؟

مهمترین ایراد سایت‌های آماده این است که امکان تغییرات بزرگ در قالب سایت را ندارند. ممکن است بعد از چند وقت ظاهر سایت شما قدیمی شود و بخواهید آن را کلا تغییر دهید. برای انجام این کار در سایت آماده باید هزینه‌ای بیشتری برای طراحی سایت فروشگاهی آماده بپردازید و هیچ گزینه دیگری در اختیار ندارید. همچنین سایت‌های آماده امکانات سفارشی‌سازی محدودتری دارند.

در سایت‌های آماده شما فقط می‌توانید متن و عکس‌های قالب را تغییر دهید و یا نهایتا بتوانید رنگ بخش‌های مختلف قالب را عوض کنید. برای تغییرات کلی و جامع در سایت آماده باید هزینه آن را به شرکت طراحی سایت بپردازید. درست است که هزینه طراحی سایت آماده کمتر از طراحی سایت یا قالب اختصاصی است، اما باید سالانه مبلغی را پرداخت کنید.

طراحی سایت فروشگاهی آماده
طراحی سایت فروشگاهی آماده چه مزایا و معایبی دارد؟

همانطور که گفته شد قیمت راه اندازی فروشگاه آنلان شخصی با ویژگی‌های دیجی کالا نمونه‌های بسیاری دارد. ولی با هزینه کمتر هم می‌شود وب سایتی شبیهسازی دیجی کالا راه انداریکرد. به نظرتان چه دلایلی موجب شده که این سایت‌های پر بازدید به فکر طراحی سایت فروشگاهی آماده باشند؟ یک مورد مهم این است که از طراحی سایت فروشگاهی آماده که کلیه امکانات سایت بدون هیچ چیز اضافه‌ای در دسترسی کامل قرار دارد. اگر بخواهید با وردپرس یک سایت فروشگاهی آماده داشته باشید بایستی چند افزونه جداگانه نصب کنید.

این عمل موجب تحلیل سرعت عملکرد سایت می‌شود. همچنین با طراحی سایت فروشگاهی آماده سرعت سایت بالاتر و از دیدگاه کدنویسی هم بهتری است. سایت فروشگاهی آماده، کاربری بهتر و سریع‌تری دارد و نیازی به داشتن علم فنی نیازی نیست. به علاوه بعد از طراحی سایت فروشگاهی به انجام فرایند نصب نیازی ندارید. طبیعتا سایت‌های آماده یک بسته کامل حاوی هاست و دامنه رایگان هستند که بعد از دریافت سفارش تحویل داده می‌شود.

مزیت های استفاده از قالب وب سایت آماده چه مواردی اند؟

مهمترین مزیت قالب آماده هزینه مناسب آن است. بعضی از قالب‌های آماده رایگان هستند. البته این قالب‌ها به طور معمول کیفیت بالایی ندارند و ویژگی‌هایشان هم محدود است. پس می‌توانید با پرداخت چند هزار تومان از یک قالب آماده استفاده کنید. همچنین تنوع قالب‌های آماده بسیار زیاد است و حتما می‌توانید یک قالب مربوط به کسب و کارتان را پیدا کنید. مثلا برای وردپرس بیشتر از چند صد هزار قالب آماده وجود دارد.

معایب سایت آماده چه مواردی هستند؟

مهمترین ایراد سایت‌های آماده این است که امکان تغییرات بزرگ در قالب سایت را ندارند. ممکن است بعد از چند وقت ظاهر سایت شما قدیمی شود و بخواهید آن را کلا تغییر دهید. برای انجام این کار در سایت آماده باید هزینه‌ای بیشتری برای طراحی سایت فروشگاهی آماده بپردازید و هیچ گزینه دیگری در اختیار ندارید. همچنین سایت‌های آماده امکانات سفارشی‌سازی محدودتری دارند.

در سایت‌های آماده شما فقط می‌توانید متن و عکس‌های قالب را تغییر دهید و یا نهایتا بتوانید رنگ بخش‌های مختلف قالب را عوض کنید. برای تغییرات کلی و جامع در سایت آماده باید هزینه آن را به شرکت طراحی سایت بپردازید. درست است که هزینه طراحی سایت آماده کمتر از طراحی سایت یا قالب اختصاصی است، اما باید سالانه مبلغی را پرداخت کنید.

تهیه قالب آماده چه معایبی دارد؟

صحیح است که قالب‌های آماده متعددی جهت استفاده موجود هستندولی قالب‌های آماده باکیفیت خیلی کم از این میزان است. از همین جهت هم بیتر کاربران از قالب‌های شناخته شده و معروف استفاده می‌کنند. همین موجب می‌شود در زمانی که در اینترنت جستجو می‌کنید مقداری از سایت هارا که به هم شبیه هستند ببینند. اکثر کاربران می‌خواهند قالب سایت‌شان یونیک و خاص باشد. پس باید بگوییم قالب آماده به درد این افراد نمی‌خورد.

از جمله معایب قالب آماده دشواری کار با آن است. پس از تهیه سایت آماده همه چیز برای شما حی و حاضر است و سایت خود را به طور کامل تحویل می‌گیرید. ولی پس از تهیه قالب آماده چیزی جز یک فایل دریافت نمی‌کنید. بقیه کارها مانند نصب قالب و افزونه‌های موردنیاز و تنظیمات قالب به عهده خودتان است. این کارها کمی وقت‌گیر و سخت هستند. در برخی موارد هم باید کار با صفحه‌سازهای وردپرس را بلد باشید.

حالا از سایت یا قالب آماده استفاده کنیم یا نه؟

هدف از تهیه این پست آشنایی با وب سایت و قالب آماده بود. از همین جهت قابلیت ها، مزایا و معایب آن‌ها را به شما گفتیم. در آخر این شما هستید که باید با توجه به نیازهای‌تان یک روش را برای طراحی سایت انتخاب کنید. طراحی سایت فروشگاهی آماده به هزینه و زمان زیادی نیاز دارد اما استفاده از سایت ساز و قالب آماده اقتصادی و سریع است. مسلاما سایت و قالب آماده به اندازه سایت فروشگاهی آماده قابل تغییر نیستند، ولی همواره می‌توانید با توجه به کار خود سایتی زیبا و متفاوت داشته باشید. به عنوان مثال خیلی از کاربران با سلیقه و دقت زیادی توانسته‌اند سایت‌های ایده آل را طراحی کنند.

طراحی سایت فروشگاهی آماده
بدون هیچ محدودیتی محصولاتتان را به فروش برسانید؟

با طراحی سایت فروشگاهی آنلاین کلیه محصولات فیزیکی، دیجیتال و ارائه خدماتان را به مشتری به راحتی انجام دهید. می‌توانید برای هر محصولی ویژگی‌ها و قیمت‌های گوناگونی را در نظر بگیرید. همچنین مشتری‌ها هم می‌توانند به کمک دسته بندی‌ها یا جستجو از قسمت فیلترینگ محصولات، کالای موردنظرشان را پیدا کنند و در نهایت آن را سففارش دهند.

طراحی سایت فروشگاهی آماده پلی به سوی کسب وکار بزرگ

با طراحی سایت فروشگاهی آماده همه‌چیز برای کسب و کار بزرگ آماده است. شما از نظر سفارش‌گیری هیچ محدودیتی ندارید و نه لازم است بابت فروش محصولات کارمزدی بپردازید و این که فروشگاهتان به اندازه فیزیکی محدود نمی‌شود. حتی موقعی که موفق به فروش میلیاردی شدید، باز هم سایت شما به خوبی کار می‌کند.

تمام ابزارهای لازم برای بازاریابی حرفه‌ای

باطراحی سایت فروشگاهی آماده محیط لازم جهت بازاریابی و رشد کسب و کار شما فراهم است. وب‌سایت شما آمادۀ کسب رتبه در گوگل است. ویژگی‌های لازم را جهت تولید محتوا برای سایت خود را دارید. فروشگاه آنلاین شما می‌تواند به شبکه ‌های اجتماعی متصل شود. و هر امکانات دیگری که نیازدارید در اختیار خواهید داشت.

امکانات پیشرفته طراحی سایت فروشگاهی آماده
 1. سفارشی‌سازی قالب
 2. کنترل صفحات
 3. سهولت در مدیریت فایل ها
 4. بهینه ساختن سئو سایت
 5. طراحی وبلاگ
 6. پرداخت درون سایت
 7. انتقال سفارشات با پست
 8. کیف پول در پنل کاربری
 9. تعریف کوپن تخفیف
 10. حسابداری پیشرفته
 11. پرداخت درب محل
 12. سیستم همکاری در فروش
 13. قابلیت پشتیبانی آنلاین
در آخر

در این پس طراحی سایت فروشگاهی آماده را از زوایای مختلف مورد برسی قرار دادیم و از جنبه‌های مختلف مزایا و معایب استفاده از سایت فروشگاهی و قالب فروشگاهی را گفتیم. بدانید که مواردی که در بالا راجب به تفاوت‌های قالب آماده و سایت اختصاصی برای یک فروشگاه مطرح شد، فقط برای آگاهی کاربران گفته شده وگرنه هرکسی با توجه به شناخت خود از روند کسب و کارش می‌تواند هم از قالب آماده استفاده کند و هم از سایت فروشگاهی استفاده نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

برنامه نویسی
سعیده خواجوی

طراحی اپلیکیشن شهرداری

با طراحی اپلیکیشن شهرداری کدینو می‌توانید ابزاری قدرتمند برای بهبود ارتباط بین شهرداری ها و شهروندان ایجاد کنید. یک اپلیکیشن شهرداری خوب باید قابلیت این

ادامه مطلب
فریمورک PHP
برنامه نویسی php
مریم اکبرزاده

فریمورک PHP چیست؟

فریمورک PHP چیست؟فریم‌ورک‌ها مجموعه‌ای از ماژول‌های کد نوشته شده توسط شخص دیگری هستند. اما توسط توسعه‌دهندگان در پروژه‌هایشان برای پیاده‌سازی توابع رایج مورد استفاده قرار

ادامه مطلب
مطلب دیگری یافت نشد