تلفن تماس : 09385603907 | واحد فروش : 02191303442 | پشتیبانی فنی : 02191304548

درباره اپلیکیشن رستوران چه چیزهایی می دانید؟

طراحی اپلیکیشن رستوران برای چه افرادی مناسب است؟

ما امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که خیلی از کارها با یک موبایل ساده و اتصال به اینترنت انجام می شود. سفارش غذا، تاکسی و… خیلی چیزهای دیگر که فکر کنید را می توانید از طریق اینترنت انجام دهید. باید بگوییم امروزه بخش کردن تراکت و کاغذ های تبلیغاتی کسب و کار شما به جز هزینه اضافی چیز دیگری به همراه ندارد. شما علاوه بر طراحی سایت تخصصی کسب و کار خود، می توانید اپلیکیشن مناسبی طراحی کنید و با کمک آن کسب و کار خود را بهبود ببخشید. در ادامه به سوالات شما در رابطه با طراحی اپلیکیشن مخصوص رستوران پاسخ خواهیم داد.

اپلیکیشن رستوران چیست؟

امروز دیگر مثل گذشته نیازی نیست شما حضوری به یک رستوران و با کترینگ بروید و غذا سفارش دهید و یا برای مناسبتی خاص میز رزرو کنید. می توانید با یک سرچ ساده به بهترین رستوران های شهر خود دسترسی داشته باشید، علاوه بر دیدن منو غذاها، امکانات رستوران میز و یا غذای خود را به صورت آنلاین سفارش دهید. علاوه بر این می توانید نظرات کاربرانی که قبلا از خدمات رستوران مورد نظر شما استفاده کرده اند هم استفاده کنید که این امر در مراجعه حضوری صرفا کار آسانی نیست، اما با استفاده از اپلیکیشن رستوران شما به راحتی می توانید به تمام این مزایا دسترسی داشته باشید. به عنوان یک رستوران دار اگر شما اپلیکیشن تخصصی خود را ندارید توصیه می کنیم همین امروز برای سفارش و طراحی اپلیکیشن رستوران خود اقدانکنید تا از رقیبان خود عقب نمانید.

درباره اپلیکیشن رستوران چه چیزهایی می دانید؟

طراحی اپلیکیشن رستوران چه فوایدی دارد؟

پرداخت آنلاین

شما در اپلیکیشن های سفارش غذا این امکانرا دارید که زمان سفارش غذا به صورت آنلاین پرداخت کند. ممکن ایت در نگاه اول این مزیت اهمیت چندانی برای شما نداشته باشد، اما با پیشرفت تکنولوژی این کار امری ضروری محسوب می شود.

دسترسی سریع و آسان

در طراحی وب سایت های رستوران برای سفارش غذا فرد باید در صفحات مختلف جا به جا شود تا بتواند اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کند که این امر بسیار زمان بر می باشد، اما در اپلیکیشن های موبایل، مشتریان شما با باز کردن صفحه مورد نظر تمامی اطلاعات لازم را مشاهده خواهند کرد و زمان کمتری صرف خواهد شد برای دسترسی به موارد مورد نظر مشتری. همین امکان موجب می شود استفاده از اپلیکیشن های رستوران نسبت به سایت ها، در الویت قرار داشته باشد.

برند سازی

از دیگر مزایای اپلیکیشن موبایل می توان به برند سازی اشاره کرد. به طوری که مشتریان با شما راحت تر ارتباط بر قرار می کنند و همین امر موجب اعتماد بیشتر مشتری به شما خواهد شد. هر چه میزان اعتماد مردم را نسبت به رستوران خود جلب کنید، موجب می شود مشتریان بیشتری داشته باشید و در واقع نام رستوران شما بیشتر سر زبان ها بیفتد.

افزایش درآمد

زمانی که مردم آگاهی بیشتری نسبت به رستوران شما داشته باشند، در نتیجه تعداد مشتریان شما افزایش می یابد که این امر برابر با افزایش سود شما خواهد بود. درست است که از طریق راه اندازی وب سایت هم می توانید فروش خوبی داشته باشید اما با طراحی اپلیکیشن ارتباط با مشتریان خود را شخصی تر خواهید کرد که این امر موجب سود و فروش بیشتر شما می شود.

درباره اپلیکیشن رستوران چه چیزهایی می دانید؟

طراحی اپلیکیشن رستوران برای چه افرادی مناسب است؟

نمی توان گفت طراحی اپلیکیشن رستوران مخصوص افرادی خاص می باشد. شما هر نوع رستورانی که داشته باشید، از جمله سنتی، فرنگی و… حتی فست فود می توانند با طراحی اپلیکیشن خاص و منحصر به برند خودشان، اعتبار و مشتریان خودشان را افزایش دهند. پس شما صحب هر نوع رستورانی که هستید همین امروز اقدام به ساخت و طراحی اپلیکیشن رستوران خود کنید تا از دیگر رغیبان خود عقب نمانید.

چرا به طراحی اپ رستوران نیاز داریم؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروزه، اکثر مردم روش های سنتی مانند مراجعه حضوری برای سفارش و خرید و یا دیگر خدمات رستوران ها را ترجیه نمی دهند، چراکه زمانی که می توانند تنها با یک کلیک هر چیزی را که نیاز دارند را سفارش دهند چرا باید زمان و هزینه بیشتری را صرف کنند تا حضوری مراجعه کنند و از خدمات شما بهره مند شوند؟ در نتیجه شما نیاز به طراحی اپلیکیشن رستوران خاص و منحصر به برند خود را پیدا خواهید کرد تا بتوانید مشتزی های بیشتری جذب کنید.

همچنین باید اشاره کنیم در یک نظرسنجی معتبر در سایت Statista، 55% افراد جهت مشاهده منو و قیمت رستوران ها از اپلیکیشن ها استفاده می کنند. 46% برای مشاهده ساعت کاری، 45% برای پیدا کردن نزدیک ترین رستوران ها به محل سکونت خود از اپلیکیشن های سفارس غذا استفاده می کنند. دیگر افراد هم جهت استفاده از دیگر امکانات اپلیکیشن و مشخصات مورد نظر خود در رابطه با رستوران ها از اپلیکیشن ها استفاده می کنند. به همین جهت داشتن اپلیکیشن امری بسیار ضروری برای شما محسوب می شود.

درباره اپلیکیشن رستوران چه چیزهایی می دانید؟

معروف ترین اپلیکیشن های رستوران

اسنپ فود

اسنپ فود اولین سرویس آنلاین غذا می باشد که با همکاری رستوران ها و پیک ها به مشتریان خدمات ارائه می دهد. اکنون اسنپ فود در میان پنج کسب و کار موفق کشور قرار دارد که دارای بیشترین تراکنش های مالی می باشد. این اپیکیش را می توان جزو بهترین سرویس های سفارش غذا دانست که در شهر های مختلف ایران مشغول به فعالیت می باشد. کاربران اندرئید و IOS نیز قادر به استفاده از این اپلیکیشن هستند.

چیلیوری

چیلیوری نیز مانند اپلیکیشن اسنپ می ماند. این اپلیکیشن شامل امکاناتی از جمله دسته بندی رستوران ها، جستجوی در محل، تخفیفات، نظر خواهی، پشتیبانی آنلاین و هر چیزی که یک فرد نیار دارد را دارا می باشد.

ریحون

اپلیکیشن ریحون هم از برترین اپلیکیشن های رستوران یاب محبوب می باشد که تمرکز اصلی آن بر روی تخفیفات رستوران ها می باشد. این اپلیکیشن شامل امکاناتی از جمله: تنوع رستوران ها و غذاها، امکان مشاهده منوها، دستوران آشپزی، عکس غذاها، امکان مقایسه رستوران ها، پشتیبانی آنلاین و… می باشد.

درباره اپلیکیشن رستوران چه چیزهایی می دانید؟

طراحی اپلیکیشن رستوران مانند اسنپ فود، چیلیوری و ریحون

تیم کودینو مفتخر است با طراحی اپلیکیشن های خاص و منحصر به فرد رستوران شما مشابه اسنپ فور در خدمت شما عزیزان باشد. در قیمت های قبلی مزایای هر یک از این اپلیکیشن ها را برای شما شرح دادیم اما باید بگوییم که این اپلیکیشن ها هر کدام دارای مشکلات و ضعف هایی نیز هستند که متخصصان تیم کودینو سعی کرده اند این مشکلات را رفع کرده و اپلیکیشنی با بهترین ویژگی های ممکن را در اختیار مشتریان خود قرار دهند. از جمله معایب اسنپ فود می توان به: عدم پرداخت در منزل، تاخیر در ارسال غذاها اشاره کرد. معایب ریحون: دور بودن بعضی از رستوران‌های نشان داده شده نسبت به مکان مشتری، نداشتن پشتیبانی آنلاین در سایت، محدود بودن شهرهای قابل جستجو و پشتیبانی ضعیف در اپلیکیشن می باشد.

فرآیند طراحی اپلیکیشن رستوران در کودینو

پیاده سازی ظاهر اپلیکیشن

گام بعدی برنامه نویسی فراند اند می باشد. ظاهر اپلیکیشن شما به صورت کد نویسی توسط مجرب ترین و حرفه ای ترین متخصصان کودینو آماده خواهد شد.

برنامه نویسی

در این مرحله تیم برنامه نویسی کودینو اپلیکیشن شما را متناسب با ظاهر و جزئیات آن طراحی خواهد کرد و سپس رابط میان آن‌ها را مشخص خواهیم کرد و شروع به api  نویسی نرم افزار خواهیم کرد تا اپلیکیشن شما پویا و داینامیک سازی شود. برنامه نویس های فراند اند از api ها ی طراحی شده در نرم افزار بهره می برند.

پشتیبانی اپلیکیشن

در مرجله آخر و اتمام برنامه نویسی فراند اند و بک اند، اپلیکیشن شما در حالات مختلف تیت خواهد شد تا از درستی عملکرد آن مطمئن شویم و اگر در تست متوجه بروز مشکل و اختلال در اپلیکیشن شویم اقدام به بر طرف کردن آن خواهیم کرد تا اپلیکیشن رستوران شما به بهترین شکل خود در اختیار شما قرار بگیرد. در مرحله آخر هم در جلسات حضوری و یا آنلاین به مدیر رستوران توضیحات لازم و آموزش های مورد نیاز داده خواهد شد.

مشخص کردن ایده​

در ابتدا بایستی ویژگی ها و مزیت های اپلیکیشن رستوران خود را مشخص کنید. مشخص کردن مزایا و برتری های خود نسبت به سایر رقبا باعث سرعت بخشیدن به رشد و پیشرفت بیشتر شما خواهد شد. همچنین آسان تر کردن کار با اپلیکیشن شما موجب افزایش محبوبیت شما بین مشتریان شما خواهد شد.

مشخص کردن طرح​

مرحله بعدی طرح اولیه اپلیکیشن شما می باشد. شما بایستی جزئیات اولیه طرح خود را روی برگه پیاده سازی کنید و همچنین می توانید از مشاوران حرفه ای کودینو مشاوره و یا کمک بگیرید.

طرح گرافیکی اولیه​

سپس نوبت به ططراحی رابط کاربری یعنی ui/ux و طرح های گرافیکی برای کاربر پسند بودن و جذابیت بیشتر اپلیکیشن می شود که با نرم افزار های گرافیکی این امر صورت می گیرد. این بخش دارای اهمیت زیادی می باشد زیرا نماینگر کلی فضای اپلیکیشن می باشد و هر چه بهتر طراحی شده باشد، از محبوبیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

زبان‌های مورد استفاده در طراحی اپلیکیشن

 زبان Java جاوا یک زبان برنامه نویسی شی گرا می باشد که اولین بار توسط جیمز گاسلینگ ایجاد شد. زبان Java جاوا مانند سی پلاس پلاس می باشد ولی مدل شی گرایی آن آسان‌ تر می باشد.

کاتلین، یک زبان برنامه‌نویسی عمومی، مستقل از سکو از نوع ایستا است که بر روی ماشین مجازی جاوا قابل اجرا می‌ باشد. همچنین قادر هستید به سورس کد جاوا اسکریپت یا کد ماشین نیز کامپایل شوید.

سی شارپ یک زبان برنامه نویسی سطح بالا همه منظوره محسوب می شود که از چندین پارادایم پشتیبانی می کند. سی شارپ شامل رشته های برنامه نویسی تایپ ایستا، تایپ قوی، دامنه واژگانی، امری، اعلامی، عملکردی، عمومی، شی گرا و جزء گرا می باشد.

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی شیءگرا، تفسیری، سطح بالا، و همه منظوره می باشد، که اولین بار در سال ۱۹۹۱ منتشر شده‌. فلسفه اصلی طراحی پایتون «خوانایی بالای کد» است و نویسه‌های فاصله خالی در آن معنادار هستند و مکرر استفاده می‌شوند

زبان‌های HTML5 + CSS + JavaScript مناسب برنامه نویسی فراند اند سایت نیز می باشند و در طراحی اپلیکیشن نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

 یک زبان برنامه نویسی سبُک‌وزن، بازتابنده و امری-تابعی می باشد. زبان لوا با ساختار پردازه‌نویسی و با هدف داشتن قابلیت‌های گسترش‌پذیر طراحی شده‌است. فلسفلهٔ اولیه ساخت این زبان، استفاده از آن به عنوان یک زبان عمومی و ساده پردازه‌نویسی می باشد. جامعه هدف لوا شامل کاربران نیمه حرفه‌ای هم می‌شود.

زبان‌های C و ++C دو زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره، همگردان (کامپایلری) و در اصل سطح بالا، شیءگرا و چندرگه می باشند که از برنامه‌نویسی رویه‌ای، تجرید داده‌ها و برنامه‌نویسی شیءگرا پشتیبانی می‌کند.

چرا برای طراحی اپلیکیشن رستوران به کدینو اعتماد کنیم؟

کدینو بیش از 10 سال سابقه فعالیت حرفه‌ای و درخشان و بیش از 300+ مشتری رضایت‌مند می‌باشد.

با توجه به رشد کسب‌و‌کار‌های آنلاین و نوپا، تاثیر افزایش درآمد و قابلیت گسترش انواع کسب‌و‌کارها در بستر آنلاین اولین نیاز شما برای رشد در این مسیر، یک اپلیکیشن کارآمد و حرفه‌ای خواهد بود. پس همین حالا‌ سفارش خود را ثبت نمایید.

تیم حرفه‌ای و خلاق کدینو در این مسیر با انواع خدمات حرفه‌ای طراحی وب سایت و اپلیکیشن، دیجیتال مارکتینگ و برنامه نویسی با تمرکز بر سئو کنار شماست.

درباره اپلیکیشن رستوران چه چیزهایی می دانید؟
درباره اپلیکیشن رستوران چه چیزهایی می دانید؟

تماس با کدینو

برای تماس با شرکت یا مشاوره رایگان با ماتماس بگیرید

 

ما را در شبکه های اجتماعی کدینو دنبال کنید

instagram.com/codeino_com
aparat.com/codeino
facebook.com/codeino_com

امتیاز دهی:
5/5