تلفن تماس : 09385603907 | واحد فروش : 02191303442 | پشتیبانی فنی : 02191304548

فریمورک PHP چیست؟

زمان مطالعه: 6 دقیقه

در یک نگاه...

فریمورک PHP

فریمورک PHP چیست؟
فریم‌ورک‌ها مجموعه‌ای از ماژول‌های کد نوشته شده توسط شخص دیگری هستند. اما توسط توسعه‌دهندگان در پروژه‌هایشان برای پیاده‌سازی توابع رایج مورد استفاده قرار می‌گیرند. هنگامی که چنین چارچوبی برای توسعه وب PHP ساخته می شود، به آن چارچوب PHP گفته می شود.

موارد استفاده از PHP Framework


زبان ها، به عنوان ابزارهای مستقل، قابلیت استفاده تجاری محدودی دارند. این چارچوب‌ها هستند که به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهند که نرم‌افزارهای صنعتی را با سهولت بسیار زیاد بسازند. در اینجا چند مزیت استفاده از چارچوب PHP وجود دارد:

سرعت بخشیدن به فرآیند توسعه:

افزایش پیچیدگی های تجاری منجر به افزایش پیچیدگی برنامه های وب مورد نیاز این مشاغل شده است. برخی از فریم‌ورک‌های PHP برای انجام برخی کارها نسبت به سایرین تخصصی‌تر هستند. انتخاب مناسب ترین فریم ورک می تواند روند توسعه برنامه های کاربردی وب سفارشی و پیچیده را تسریع بخشد. که اگر از ابتدا برنامه نویسی انجام می شد، ممکن است زمان بیشتری را صرف کند.
بهترین شیوه‌های کدنویسی را بپذیرید: چارچوب‌های حرفه‌ای PHP بهترین شیوه‌های کدنویسی را اتخاذ کرده و پیاده‌سازی می‌کنند و نگهداری کد آسان‌تر را تسهیل می‌کنند.
کار تیمی بهبود یافته: زمانی که کد نوشته شده از قراردادهای استاندارد پیروی می کند، همکاری را بهبود می بخشد. درک استانداردها و هدف پشت یک خط کد را برای همه آسان تر می کند.
امنیت بهتر: فریم‌ورک‌های PHP معمولاً دارای ویژگی‌های امنیتی داخلی هستند. توسعه دهندگان وب از این ویژگی ها برای محافظت از وب سایت های خود در برابر حملات خارجی استفاده می کنند.
عملکرد بهتر: کد نوشته شده در کتابخانه های Frameworks عموماً بهینه ترین پیاده سازی مورد نیاز است. بنابراین، استفاده از آن کد به جای نوشتن پیاده سازی خودمان ممکن است مزایای عملکردی را ارائه دهد.
Tasks Automation: بسیاری از کارهای رایج توسعه وب وجود دارد که یک توسعه دهنده انجام می دهد. فریم‌ورک‌ها اغلب چنین کارهای ساده‌ای را خودکار می‌کنند تا کارایی کار توسعه‌دهنده وب را افزایش دهند.
تست واحد کارآمد: PHP Frameworks با پشتیبانی بومی برای PHPUnit ارائه می شود. این به تست واحد کارآمد برنامه کمک می کند.


چرا از یک فریم ورک پی اچ پی استفاده کنیم؟


چارچوب PHP ساختار و مجموعه ای از دستورالعمل ها است که به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه های کاربردی قابل اعتماد و سازگار ایجاد کنند. یک چارچوب PHP مزایای مختلفی مانند زمان توسعه سریع، افزایش مقیاس پذیری و بهبود قابلیت نگهداری کد را ارائه می دهد. آنها کتابخانه ها و ابزارهای داخلی دارند که می توانند توسعه را سرعت بخشند. مانند لایه های انتزاعی پایگاه داده و سیستم های احراز هویت. علاوه بر این، فریم‌ورک‌ها معمولاً شامل اقدامات امنیتی قوی هستند که به جلوگیری از آسیب‌پذیری‌های رایج مانند اسکریپت‌های متقابل سایت (XSS) و حملات تزریق SQL کمک می‌کنند.

آنها طیف وسیعی از موارد آموزشی، راهنمایی و پشتیبانی جامعه را برای استفاده از اکوسیستم شخص ثالث چارچوب، که شامل قالب‌ها و افزونه‌ها می‌شود، دارند. با این حال، چارچوب PHP همیشه بهترین گزینه برای توسعه برنامه های آنلاین نیست. هزینه های اضافی که با یک چارچوب همراه است همیشه برای پروژه هایی با الزامات منحصر به فرد یا برنامه های بسیار کوچک ارزش هزینه را ندارد. شاید بهتر باشد برنامه خود را با PHP خالص ایجاد کنید. زیرا وابستگی های کمتری خواهید داشت و فقط ویژگی های مورد نیاز خود را اضافه می کنید

قبل از استفاده از فریمورک PHP چه چیزی باید بدانید؟


قبل از انتخاب و استفاده از فریمورک PHP، داشتن درک کامل از اصول برنامه نویسی PHP، برنامه نویسی شی گرا و توسعه وب بسیار مهم است. توسعه دهندگان همچنین باید با ویژگی ها و عملکرد چارچوبی که قصد استفاده از آن را دارند آشنا باشند. ارزیابی مستندات چارچوب، پشتیبانی جامعه، و فراوانی به‌روزرسانی برای اطمینان از ارتباط و ثبات مداوم آن بسیار مهم است. برای سطح بالا باید موارد زیر را در نظر بگیریم:

محبوبیت و اندازه جامعه: چارچوب ها اغلب جامعه محور هستند، بنابراین یک جامعه فعال برای حفظ و بهبود یک چارچوب یک مزیت مثبت بزرگ است.
هویت: ساختاری که باید انجام شود چیست؟ اگر با الزامات و اهداف شرکت شما همخوانی ندارد، باید گزینه دیگری را در نظر بگیرید.
طول عمر: آیا چارچوب به طور منظم نگهداری می شود و آیا در حال حاضر و در آینده به پشته فناوری شما خدمت می کند؟
راهنما: در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی به کجا می توانید برای کمک مراجعه کنید؟ این عامل اغلب با معیارهای محبوبیت و اندازه گروه مرتبط است. اسناد و منابع آنلاین باید در دسترس باشد تا به شما در پیمایش هر مشکلی که ممکن است پیش بیاید کمک کند.


در یک فریمورک باید به دنبال چه چیزی باشید؟


هنگام ارزیابی چارچوب PHP، توسعه دهندگان باید عواملی مانند سهولت استفاده، کیفیت اسناد، پشتیبانی جامعه، ویژگی های امنیتی و عملکرد را در نظر بگیرند. یک چارچوب خوب باید عملکرد قوی، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری را ارائه دهد. در حالی که یادگیری و استفاده از آن آسان باشد. علاوه بر این، باید مستندات کامل و یک جامعه فعال برای پشتیبانی و عیب یابی ارائه دهد.

چه کسی از هر یک از این فریمورک ها استفاده می کند؟


برخی از فریمورک های محبوب PHP عبارتند از Laravel، Symfony، CodeIgniter و CakePHP. لاراول معمولا توسط توسعه دهندگان وب برای ساخت برنامه های کاربردی در مقیاس بزرگ استفاده می شود. در حالی که Symfony توسط سازمان های سطح سازمانی ترجیح داده می شود. CodeIgniter یک فریمورک سبک وزن مناسب برای پروژه های کوچکتر است و CakePHP ترکیبی از سرعت و مقیاس پذیری را برای برنامه های با اندازه متوسط ​​ارائه می دهد. انتخاب چارچوب در نهایت به نیازهای توسعه دهنده و نیازهای پروژه بستگی دارد.

نگهداری از فریم ورک های PHP چقدر سخت است؟


فریمورک های PHP برای آسان تر و کارآمدتر کردن توسعه وب طراحی شده اند، اما حفظ یک چارچوب همچنان می تواند چالش برانگیز باشد. اطمینان حاصل کنید که چارچوب شما به‌روز و ایمن است و از این رو در مورد به‌روزرسانی‌ها و وصله‌های امنیتی مطلع می‌شوید، و همچنین درک کاملی از معماری و پایگاه کد چارچوب دارید.

چگونه چارچوب PHP مناسب را انتخاب می کنید؟


هنگام انتخاب یک چارچوب PHP، نیازهای خاص پروژه خود مانند عملکرد، مقیاس پذیری و سهولت استفاده را در نظر بگیرید. در چارچوب های مختلف تحقیق کنید، بررسی ها را بخوانید و عواملی مانند مستندات، پشتیبانی انجمن و در دسترس بودن بسته شخص ثالث را در نظر بگیرید.

نکاتی که باید قبل از استفاده از فریمورک PHP بدانید


PHP روند برنامه نویسی را ساده می کند و حجم کاری شما را کاهش می دهد. هر سیستمی مزایا و معایب خاص خود را دارد و همه آنها از نظر جامعه، مستندات و پایگاه‌های اطلاعاتی که پشتیبانی می‌کنند متفاوت هستند.

در نتیجه، تصمیم‌گیری در مورد بهترین چارچوب برای استفاده به متغیرهایی مانند امنیت، سادگی استفاده، مقیاس‌پذیری و مستندات بستگی دارد. با درک الزامات پروژه یا برنامه ای که می خواهید ایجاد کنید شروع کنید. سپس، بهترین قالب PHP را برای خود انتخاب کنید.

کدام چارچوب برای شما مناسب است؟


نظارت بر خطاها به عنوان بخشی از گردش کار PHP بسیار مهم است. Raygun Crash Reporting با اکثر چارچوب های PHP سازگار است و به درستی به شما در تشخیص و تشخیص خطاهای نرم افزار کمک می کند. با نرم‌افزار هوشمند ردیابی خطای PHP از ابزار معتبری مانند Raygun، به محض بروز مشکلاتی که کاربران خود را تحت تأثیر قرار می‌دهند به شما اطلاع داده می‌شود.

دلایل عدم استفاده از فریمورک PHP


ممکن است عجیب باشد که در مقاله ای در مورد فریمورک های PHP صحبت در مورد معایب فریمورک PHP شود، اما درک این نکته مهم است که استفاده از چارچوب PHP ممکن است بهترین ایده نباشد.

اجرای آهسته تر


یک فریمورک PHP همیشه پیچیدگی را به اسکریپت های PHP شما اضافه می کند. همیشه باید در نظر داشته باشید که حتی قبل از اجرای یک اسکریپت ساده، یک فریم ورک PHP همیشه تعدادی کلاس و کتابخانه را قبل از اجرای آن بارگیری می کند. بنابراین قبل از انتخاب فریمورک PHP، نیازهای برنامه خود را در نظر بگیرید. گاهی اوقات بهترین راه حل ممکن است نوشتن کدهای سفارشی در پایین ترین سطح انتزاعی باشد که سریعتر و پیچیده تر از استفاده از یک چارچوب باشد.

راه حل های عمومی برای مشکلات خاص


همانطور که قبلاً اشاره کردیم، یک چارچوب اسکلت کتابخانه‌ها و عملکردی را فراهم می‌کند که آماده استفاده است و باید رایج‌ترین مشکلاتی را که توسعه‌دهنده پیدا می‌کند حل کند. به همین دلیل است که هنگام انتخاب یک چارچوب، باید مراقب باشیم که آیا مشکل ما را حل می‌کند یا نه، و تنها پس از آن باید بررسی کنیم که آیا با بقیه نیازهای ما مطابقت دارد یا خیر.

یادگیری

چارچوب‌ها ما را به سمت کدهای خوب، ساختاریافته و بهترین شیوه‌ها می‌کشند. اما یادگیری و تسلط آن ها به زمان و تلاش نیاز دارد. اگر کسی چارچوبی را بدون دانش کامل از آن و مفاهیم پشت آن انتخاب کند، به احتمال زیاد، به جای کد ساختاریافته، با یک آشفتگی بزرگ مواجه خواهیم شد.

کنترل محدود


زمانی که تصمیم به استفاده از فریمورک PHP می گیریم یکی از چیزهایی که باید بدانیم این است که در حال معرفی یک وابستگی خارجی هستیم. با این کار، ما می پذیریم که افراد مسئول این چارچوب ممکن است در هر زمانی از آن حمایت نکنند، یا توسعه آن را در جهت دیگری پیش ببرند. ما همچنین باید زمان مورد نیاز برای ارتقاء چارچوب به نسخه‌های جدیدتر را در نظر بگیریم و باید با تمام به‌روزرسانی‌های کدی که ممکن است به‌روزرسانی به همراه داشته باشد، مقابله کنیم.

چارچوب واقعی همچنین لایه جدیدی از انتزاع را به کد ما معرفی می کند. در حالی که بسیاری از بخش‌های فریم‌ورک قرار است سفارشی شوند، هسته چارچوب معمولا یک جعبه سیاه است که قرار نیست لمس شود. اگر آن را اصلاح کنیم، نمی‌توانیم روی دریافت پشتیبانی حساب کنیم، و انجام تمام به‌روزرسانی‌های آینده بدون انجام دوباره کاری غیرممکن خواهد بود.

اینها برخی از معایب استفاده از چارچوب PHP هستند. بنابراین، اگر عجله داریم یا پروژه ما کوچک است، بهتر است از چارچوب استفاده نکنیم. درعوض، باید از یک میکروفریمورک استفاده کنیم (چارچوبی که در آن عملکرد به حداقل موارد ضروری کاهش می‌یابد)، یا حتی شروع از ابتدا با استفاده از برخی از کتابخانه‌هایی که با آن‌ها آشنا هستیم را در نظر بگیریم.

یک نظر برای "فریمورک PHP چیست؟"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

برنامه نویسی
سعیده خواجوی

طراحی اپلیکیشن شهرداری

با طراحی اپلیکیشن شهرداری کدینو می‌توانید ابزاری قدرتمند برای بهبود ارتباط بین شهرداری ها و شهروندان ایجاد کنید. یک اپلیکیشن شهرداری خوب باید قابلیت این

ادامه مطلب
فریمورک PHP
برنامه نویسی php
مریم اکبرزاده

فریمورک PHP چیست؟

فریمورک PHP چیست؟فریم‌ورک‌ها مجموعه‌ای از ماژول‌های کد نوشته شده توسط شخص دیگری هستند. اما توسط توسعه‌دهندگان در پروژه‌هایشان برای پیاده‌سازی توابع رایج مورد استفاده قرار

ادامه مطلب
مطلب دیگری یافت نشد