تلفن تماس : 09385603907 | واحد فروش : 02191303442 | پشتیبانی فنی : 02191304548

React Native چیست ؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

در یک نگاه...

react native


React Native یک فریمورک جاوا اسکریپت برای نوشتن برنامه‌های کاربردی موبایلی برای iOS و Android است. بر اساس React، کتابخانه جاوا اسکریپت فیس بوک برای ایجاد رابط کاربری است، اما به جای هدف قرار دادن مرورگر، پلتفرم های تلفن همراه را هدف قرار می دهد. به عبارت دیگر: توسعه‌دهندگان وب اکنون می‌توانند برنامه‌های تلفن همراهی بنویسند که واقعاً «بومی» به نظر می‌رسند، همگی از طریق یک کتابخانه جاوا اسکریپت. به علاوه، از آنجایی که بیشتر کدهایی که می نویسید را می توان بین پلتفرم ها به اشتراک گذاشت، React Native توسعه همزمان آن را برای اندروید و iOS آسان می کند.

شبیه به React for the Web، برنامه‌های React Native با استفاده از ترکیبی از نشانه‌گذاری جاوا اسکریپت و XML-esque، معروف به JSX نوشته می‌شوند. سپس، در زیر ، React Native “پل” API های رندر بومی را در Objective-C (برای iOS) یا جاوا (برای اندروید) فراخوانی می کند. بنابراین، برنامه شما با استفاده از مؤلفه‌های واقعی رابط کاربری تلفن همراه، نه وب‌نما، رندر می‌شود و مانند هر برنامه تلفن همراه دیگری به نظر می‌رسد. React Native همچنین رابط های جاوا اسکریپت را برای API های پلتفرم نشان می دهد، بنابراین برنامه های React Native شما می توانند به ویژگی های پلتفرم مانند دوربین تلفن یا مکان کاربر دسترسی داشته باشند.

React Native در حال حاضر از iOS و Android پشتیبانی می کند و پتانسیل گسترش آن را به پلتفرم های آینده نیز دارد. اکثریت قریب به اتفاق کدهایی که ما می نویسیم، چند پلتفرمی خواهند بود. و بله: شما واقعاً می توانید از React Native برای ساخت برنامه های تلفن همراه آماده برای تولید استفاده کنید! برخی از مثال ها: فیس بوک، Palantir، و TaskRabbit در حال حاضر از آن در تولید برنامه های کاربردی استفاده می کنند.

مزایای React Native


این واقعیت که React Native در واقع با استفاده از APIهای رندر استاندارد پلتفرم میزبان خود رندر می‌کند، آن را قادر می‌سازد تا از اکثر روش‌های موجود توسعه برنامه‌های چند پلتفرمی مانند Cordova یا Ionic متمایز شود. روش‌های موجود برای نوشتن برنامه‌های تلفن همراه با استفاده از ترکیبی از جاوا اسکریپت، HTML و CSS معمولاً با استفاده از وب‌نماها ارائه می‌شوند. در حالی که این رویکرد می تواند کارساز باشد، با معایبی نیز همراه است، به خصوص در مورد عملکرد. علاوه بر این، آنها معمولاً به مجموعه عناصر UI بومی پلتفرم میزبان دسترسی ندارند. هنگامی که این چارچوب‌ها سعی می‌کنند عناصر بومی UI را تقلید کنند، نتایج معمولاً کمی بد به نظر می‌رسند.

در مقابل، React Native در واقع نشانه‌گذاری شما را به عناصر UI واقعی و بومی ترجمه می‌کند و از ابزارهای موجود برای ارائه نماها در هر پلتفرمی که با آن کار می‌کنید، استفاده می‌کند. علاوه بر این، React جدا از رشته UI اصلی کار می کند، بنابراین برنامه شما می تواند عملکرد بالا را بدون از بین بردن قابلیت حفظ کند. چرخه به‌روزرسانی در React Native مانند React است: هنگامی که props یا وضعیت تغییر می‌کند، React Native نماها را دوباره نمایش می‌دهد. تفاوت عمده بین React Native و React در مرورگر این است که React Native این کار را با استفاده از کتابخانه های UI پلتفرم میزبان خود به جای استفاده از نشانه گذاری HTML و CSS انجام می دهد.

برای توسعه‌دهندگانی که عادت به کار بر روی وب با React دارند، این بدان معناست که می‌توانید برنامه‌های تلفن همراه را با عملکرد و ظاهر یک برنامه بومی بنویسید، در حالی که از ابزارهای آشنا استفاده می‌کنید. React Native همچنین نشان‌دهنده بهبودی نسبت به توسعه معمولی موبایل در دو حوزه دیگر است: تجربه توسعه‌دهنده و پتانسیل توسعه بین پلتفرمی.

React native

تجربه توسعه دهنده


اگر قبلاً برای موبایل از این قابلیت استفاده کرده باشید، ممکن است از آسانی کار با React Native شگفت زده شوید. تیم React Native ابزارهای توسعه‌دهنده قوی و پیام‌های خطای واضحی را در چارچوب ایجاد کرده است، بنابراین کار با ابزارهای قوی بخشی طبیعی از تجربه توسعه شما است.

به عنوان مثال، از آنجایی که React Native «فقط» جاوا اسکریپت است، نیازی به بازسازی برنامه خود ندارید تا تغییرات خود را مشاهده کنید. در عوض، می‌توانید Command+R را بزنید تا برنامه‌تان به‌روزرسانی شود، درست مانند هر صفحه وب دیگری. تمام آن دقایقی که صرف انتظار برای ساخت اپلیکیشن شما می‌شود، می‌تواند واقعاً وقت گیر باشد، و در مقابل، چرخه تکرار سریع React Native مانند یک موهبت الهی است.

علاوه بر این، React Native به شما امکان می دهد از ابزارهای هوشمند اشکال زدایی و گزارش خطا استفاده کنید. اگر با ابزارهای توسعه‌دهنده کروم یا سافاری راحت هستید، خوب است بدانید؛ می‌توانید از آنها برای توسعه تلفن همراه نیز استفاده کنید. به همین ترتیب، می‌توانید از هر ویرایشگر متنی که ترجیح می‌دهید برای ویرایش جاوا اسکریپت استفاده کنید. React Native شما را مجبور نمی‌کند در Xcode برای توسعه iOS یا Android Studio برای توسعه اندروید کار کنید.

همه این امتیازات کوچک باعث صرفه‌جویی در زمان و انرژی شما و توسعه‌دهندگان دیگر می‌شود و به شما امکان می‌دهد بر روی بخش‌های جالب‌تر کارتان تمرکز کنید و در مجموع سازنده‌تر باشید.

استفاده مجدد از کد و به اشتراک گذاری دانش


کار با React Native می تواند به طور چشمگیری منابع مورد نیاز برای ساخت اپلیکیشن های موبایل را کاهش دهد. هر توسعه‌دهنده‌ای که می‌داند چگونه کد React بنویسد، اکنون می‌تواند وب، iOS و اندروید را هدف قرار دهد، همه این کارها با مهارت‌های یکسان. React Native با حذف نیاز به توسعه‌دهندگان بر اساس پلتفرم هدفشان، به تیم شما اجازه می‌دهد دانش و منابع را به طور مؤثرتری به اشتراک بگذارد.

علاوه بر دانش مشترک، بسیاری از کدهای شما نیز قابل اشتراک گذاری هستند. همه کدهایی که می نویسید چند پلتفرمی نیستند و بسته به عملکردی که در یک پلتفرم خاص نیاز دارید. ممکن است گاهی اوقات نیاز داشته باشید که در Objective-C یا Java کار کنید. اما استفاده مجدد از کد در پلتفرم‌ها به طرز شگفت‌آوری با React Native آسان است. به عنوان مثال، همانطور که در سخنرانی اصلی React Europe 2015 ذکر شد، برنامه مدیریت تبلیغات فیس بوک برای اندروید 87 درصد از پایگاه کد خود را با نسخه iOS به اشتراک می گذارد.

مقاله پیشنهادی کدینو: چگونه می‌توان حافظه رم ویدیویی (VRAM) را در ویندوز 10 و 11 افزایش داد؟

خطرات و معایب React native


مانند هر چیزی، استفاده از React Native نیز بدون معایب نیست. اینکه آیا React Native برای تیم شما مناسب است یا نه، به تصمیم فردی شما بستگی دارد.

بزرگترین خطر احتمالاً بلوغ React Native است، زیرا پروژه هنوز نسبتاً جوان است. پشتیبانی از iOS در مارس 2015 منتشر شد، و پشتیبانی از اندروید در سپتامبر 2015 منتشر شد. مستندات مطمئناً جای بهبود دارند و همچنان در حال تکامل هستند. برخی از ویژگی‌ها در iOS و Android هنوز پشتیبانی نمی‌شوند و جامعه همچنان در حال کشف بهترین شیوه‌ها است. خبر خوب این است که در اکثریت قریب به اتفاق موارد، می‌توانید از APIهای گمشده خود پشتیبانی کنید.

جمع بندی


React Native یک چارچوب مهیج است که توسعه دهندگان وب را قادر می سازد تا با استفاده از دانش جاوا اسکریپت موجود، اپلیکیشن های موبایل قوی ایجاد کنند. این برنامه توسعه سریع‌تر موبایل و اشتراک‌گذاری کد کارآمدتر را در iOS، Android و وب ارائه می‌کند، بدون اینکه تجربه کاربر نهایی یا کیفیت برنامه را به خطر بیندازد.

5 نظر برای "React Native چیست ؟"

  1. من خودم به شخصه با react native خیلی کار میکنم . خیلی خوبه واقعا . هم میشه پروژه اندروید انجام داد . هم از ریکت میتونی برای وب استفاده کنی. به نظرم فوق العادس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

برنامه نویسی
سعیده خواجوی

طراحی اپلیکیشن شهرداری

با طراحی اپلیکیشن شهرداری کدینو می‌توانید ابزاری قدرتمند برای بهبود ارتباط بین شهرداری ها و شهروندان ایجاد کنید. یک اپلیکیشن شهرداری خوب باید قابلیت این

ادامه مطلب
فریمورک PHP
برنامه نویسی php
مریم اکبرزاده

فریمورک PHP چیست؟

فریمورک PHP چیست؟فریم‌ورک‌ها مجموعه‌ای از ماژول‌های کد نوشته شده توسط شخص دیگری هستند. اما توسط توسعه‌دهندگان در پروژه‌هایشان برای پیاده‌سازی توابع رایج مورد استفاده قرار

ادامه مطلب
مطلب دیگری یافت نشد